Eternal Fete Putt 2.5x10" Satin Matte Ceramic*
CA$2.85/ea
CA$16.95/sq. ft.
CA$16.95/sq. ft.
SKU
JC-22152
Sq. ft. per piece:
0.1681
More Information
| SKU | JC-22152 |
|---|---|
| Area | 0.1681 |
| Weight (lbs) | 0.520000 |
| Length | 60.32 mm - 2.37 inches |
| Width | 247.65 mm - 9.75 inches |
| Height (Thickness) | 9 mm - 0.35 inches |
| Material | Ceramic |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 32 |
| Square Feet per box | 5.3792 |
| Pieces per pallet | 4416 |
| Square Feet per pallet | 742.3296 |

