Cloud Pistachio 3x18" Matte Porcelain
CA$3.98/ea
CA$10.96/sq. ft.
CA$10.96/sq. ft.
SKU
851-40013
Sq. ft. per piece:
0.3633
More Information
| SKU | 851-40013 |
|---|---|
| Area | 0.3633 |
| Weight (lbs) | 1.360000 |
| Length | 450mm - 17.7in |
| Width | 75mm - 2.9in |
| Height (Thickness) | 8 mm - 0.3 in |
| Mosaic Pattern | Subway |
| Material | Porcelain |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 30 |
| Square Feet per box | 10.899 |
| Pieces per pallet | 1680 |
| Square Feet per pallet | 610.344 |

