Essentials Basalt Zen Bridge Mosaic Honed*
CA$45.97/ea
CA$46.95/sq. ft.
CA$46.95/sq. ft.
SKU
JC-82010
Sq. ft. per piece:
0.9792
More Information
| SKU | JC-82010 |
|---|---|
| Area | 0.9792 |
| Weight (lbs) | 3.960000 |
| Length | 11.875in |
| Width | 11.875in |
| Height (Thickness) | 8mm - 0.31in |
| Mosaic Pattern | Strips |
| Material | Basalt |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Fireplace, Floor, Shower, Shower Pan, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 10 |
| Square Feet per box | 9.792 |
| Pieces per pallet | 450 |
| Square Feet per pallet | 440.64 |

