Heritage White 6x24" Picket Frame Glossy Ceramic
CA$8.03/ea
CA$8.95/sq. ft.
CA$8.95/sq. ft.
SKU
839-101
Sq. ft. per piece:
0.897
Heritage White 6x24" Picket Frame Glossy Ceramic is available to buy in increments of 11
More Information
| SKU | 839-101 |
|---|---|
| Area | 0.897 |
| Weight (lbs) | 2.900000 |
| Length | 600mm - 23.62 |
| Width | 152mm - 5.98in |
| Height (Thickness) | 10.5mm - 0.413in |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 11 |
| Square Feet per box | 9.867 |
| Pieces per pallet | 792 |
| Square Feet per pallet | 710.424 |

