Illuminare Celadon 2x10" Glossy Porcelain
CA$2.07/ea
CA$12.94/sq. ft.
CA$12.94/sq. ft.
SKU
848-103
Sq. ft. per piece:
0.16
More Information
| SKU | 848-103 |
|---|---|
| Area | 0.16 |
| Weight (lbs) | 0.610000 |
| Length | 240 mm - 9.45 in |
| Width | 60 mm - 2.36 in |
| Height (Thickness) | 8.9 mm - 0.35 in |
| Mosaic Pattern | Subway |
| Material | Porcelain |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 68 |
| Square Feet per box | 10.88 |
| Pieces per pallet | 5304 |
| Square Feet per pallet | 848.64 |

