Kit Kat Antique White 1/2x6" Glossy Porcelain
CA$18.86/ea
CA$19.95/sq. ft.
CA$19.95/sq. ft.
SKU
845-103
Sq. ft. per piece:
0.9455
More Information
| SKU | 845-103 |
|---|---|
| Area | 0.9455 |
| Weight (lbs) | 2.220000 |
| Length | 296 mm - 11.6535 in |
| Width | 297 mm - 11.6929 in |
| Height (Thickness) | 8 mm - 0.315 in |
| Mosaic Pattern | Brick |
| Material | Porcelain |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 15 |
| Square Feet per box | 14.1825 |
| Pieces per pallet | 810 |
| Square Feet per pallet | 765.855 |

