Marble Imitation Statuario Herringbone Polished
CA$19.95/ea
CA$19.95/sq. ft.
CA$19.95/sq. ft.
SKU
302-835-115
Sq. ft. per piece:
1
More Information
| SKU | 302-835-115 |
|---|---|
| Area | 1 |
| Weight (lbs) | 4.410000 |
| Length | 330 mm - 12.99 in |
| Width | 330 mm - 12.99 in |
| Height (Thickness) | 9.6 mm – 0.38 in |
| Mosaic Pattern | Herringbone |
| Material | Porcelain |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Shower Pan, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 10 |
| Square Feet per box | 10 |
| Pieces per pallet | 450 |
| Square Feet per pallet | 450 |

