Marlow Smoke 3x6" Glossy Ceramic
CA$1.08/ea CA$0.54/ea
CA$8.92/sq. ft. CA$4.46/sq. ft.
CA$8.92/sq. ft. CA$4.46/sq. ft.
SKU
831-51-106
Sq. ft. per piece:
0.121136363636364
Marlow Smoke 3x6" Glossy Ceramic is available to buy in increments of 88
Marlow Ceramic Tiles in six, attractive neutral colours, allow for a modern install with an old world feel. The wavy, delicately uneven surface adds texture and interest.
The Smoke 3x6 subway tile is a dark, moody grey. It's neutral tone mak es it a flexible choice, suitable for nearly every surrounding decor.
More Information
| SKU | 831-51-106 |
|---|---|
| Area | 0.121136363636364 |
| Weight (lbs) | 0.380000 |
| Length | 75 mm - 2.95 in |
| Width | 150 mm - 5.91 in |
| Height (Thickness) | 9.5 mm - 0.37 in |
| Mosaic Pattern | Subway |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 88 |
| Square Feet per box | 10.660000000000032 |
| Pieces per pallet | 3872 |
| Square Feet per pallet | 469.040000000001408 |

