Zellige Forest 3x12" Glossy Ceramic
CA$1.91/ea
CA$7.96/sq. ft.
CA$7.96/sq. ft.
SKU
847-106
Sq. ft. per piece:
0.24
More Information
| SKU | 847-106 |
|---|---|
| Area | 0.24 |
| Weight (lbs) | 0.750000 |
| Length | 75 mm - 2.95 in |
| Width | 300 mm - 11.81 in |
| Height (Thickness) | 9 mm - 0.35 in |
| Mosaic Pattern | Subway |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 44 |
| Square Feet per box | 10.56 |
| Pieces per pallet | 3520 |
| Square Feet per pallet | 844.8 |

