Essentials White 2x6 Brick Mosaic Gloss Porcelain*
CA$15.06/ea
CA$16.95/sq. ft.
CA$16.95/sq. ft.
SKU
JC-82028
Sq. ft. per piece:
0.88845
More Information
| SKU | JC-82028 |
|---|---|
| Area | 0.88845 |
| Weight (lbs) | 2.240000 |
| Length | 11.13in |
| Width | 11.5in |
| Height (Thickness) | 6mm - 0.24in |
| Mosaic Pattern | Brick |
| Material | Porcelain |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Shower Pan, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 15 |
| Square Feet per box | 13.32675 |
| Pieces per pallet | 810 |
| Square Feet per pallet | 719.6445 |

