Soho Canvas White 4x12" Glossy Ceramic
CA$2.02/ea
CA$6.25/sq. ft.
CA$6.25/sq. ft.
SKU
835-4000-0172-X
Sq. ft. per piece:
0.323
Soho Canvas White 4x12" Glossy Ceramic is available to buy in increments of 30
More Information
| SKU | 835-4000-0172-X |
|---|---|
| Area | 0.323 |
| Weight (lbs) | 0.900000 |
| Length | 300 mm - 11.81 inches |
| Width | 100 mm - 3.94 inches |
| Height (Thickness) | 9 mm - 0.35 inches |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 30 |
| Square Feet per box | 9.69 |
| Pieces per pallet | 1800 |
| Square Feet per pallet | 581.4 |

