Station Shadow 2x2" Mosaic Matte Porcelain
CA$24.91/ea
CA$25.95/sq. ft.
CA$25.95/sq. ft.
SKU
338-4501-0319-X
Sq. ft. per piece:
0.96
More Information
| SKU | 338-4501-0319-X |
|---|---|
| Area | 0.96 |
| Weight (lbs) | 3.470000 |
| Length | 299 mm - 11.77 inches |
| Width | 299 mm - 11.77 inches |
| Height (Thickness) | 8.4 mm - .33 inches |
| Mosaic Pattern | Squares |
| Material | Porcelain |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 10 |
| Square Feet per box | 9.6 |
| Pieces per pallet | 480 |
| Square Feet per pallet | 460.8 |

