Avorio Crema 3x12" Honed Marble*
CA$5.69/ea
CA$22.94/sq. ft.
CA$22.94/sq. ft.
SKU
136-5000-0374-X
Sq. ft. per piece:
0.248
Avorio Crema 3x12" Honed Marble* is available to buy in increments of 30
More Information
| SKU | 136-5000-0374-X |
|---|---|
| Area | 0.248 |
| Weight (lbs) | 1.610000 |
| Length | 305mm - 12.01in |
| Width | 75mm - 2.95in |
| Height (Thickness) | 12mm - 0.47in |
| Mosaic Pattern | Subway |
| Material | Marble |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 30 |
| Square Feet per box | 7.44 |
| Pieces per pallet | 1350 |
| Square Feet per pallet | 334.8 |

