Bianco Carrara 12x24" Polished Marble
CA$59.90/ea
CA$29.95/sq. ft.
CA$29.95/sq. ft.
SKU
133-105
Sq. ft. per piece:
2
Bianco Carrara 12x24" Polished Marble is available to buy in increments of 5
More Information
| SKU | 133-105 |
|---|---|
| Area | 2 |
| Weight (lbs) | 7.390000 |
| Length | 12 inches - 30.48 cm |
| Width | 24 inches - 60.96 cm |
| Height (Thickness) | 10 mm - 0.39 in |
| Material | Marble |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 10 |
| Pieces per pallet | 180 |
| Square Feet per pallet | 360 |

