Cache Marble 4" Framed Hexagon Polished Marble
CA$59.77/ea CA$27.13/ea
CA$43.95/sq. ft. CA$19.95/sq. ft.
CA$43.95/sq. ft. CA$19.95/sq. ft.
SKU
DZ-87STM036
Sq. ft. per piece:
1.36
Cache Marble 4" Framed Hexagon Polished Marble is available to buy in increments of 10
More Information
| SKU | DZ-87STM036 |
|---|---|
| Area | 1.36 |
| Weight (lbs) | 4.000000 |
| Length | 13.38 inches - 34.0cm |
| Width | 15.35 inches - 39.0cm |
| Height (Thickness) | 9 mm - 0.35 in |
| Mosaic Pattern | Hexagon |
| Material | Marble |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 10 |
| Square Feet per box | 13.6 |
| Pieces per pallet | 0 |
| Square Feet per pallet | 0 |

