Carrara 1x3" Herringbone Polished Marble
CA$29.71/ea CA$11.47/ea
CA$30.95/sq. ft. CA$11.95/sq. ft.
CA$30.95/sq. ft. CA$11.95/sq. ft.
SKU
GD-212811
Sq. ft. per piece:
0.96
More Information
| SKU | GD-212811 |
|---|---|
| Area | 0.96 |
| Length | 12 in |
| Width | 12 in |
| Height (Thickness) | 0.39 in |
| Mosaic Pattern | Herringbone |
| Material | Marble |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 4.8 |
| Pieces per pallet | 540 |
| Square Feet per pallet | 518.4 |

