Coast Bone 2x8" Glossy Ceramic
CA$0.87/ea
CA$7.91/sq. ft.
CA$7.91/sq. ft.
SKU
843-205
Sq. ft. per piece:
0.11
More Information
| SKU | 843-205 |
|---|---|
| Area | 0.11 |
| Weight (lbs) | 0.340000 |
| Length | 50 mm - 1.97 in |
| Width | 202 mm - 7.95 in |
| Height (Thickness) | 8 mm - 0.315 in |
| Mosaic Pattern | Subway |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 100 |
| Square Feet per box | 11 |
| Pieces per pallet | 8400 |
| Square Feet per pallet | 924 |

