Kit Kat Concave Eggshell 3/4x6" Glossy Porcelain
CA$16.24/ea
CA$18.95/sq. ft.
CA$18.95/sq. ft.
SKU
845-101
Sq. ft. per piece:
0.857
More Information
| SKU | 845-101 |
|---|---|
| Area | 0.857 |
| Weight (lbs) | 2.470000 |
| Length | 296 mm - 11.6535 in |
| Width | 299 mm - 11.7717 in |
| Height (Thickness) | 8.3 mm - 0.3268 in |
| Mosaic Pattern | Brick |
| Material | Porcelain |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 18 |
| Square Feet per box | 15.426 |
| Pieces per pallet | 972 |
| Square Feet per pallet | 833.004 |

