Serene Ivory 4x12 Fluto Grained Texture Limestone*
CA$9.93/ea
CA$29.94/sq. ft.
CA$29.94/sq. ft.
SKU
126-5000-0379-X
Sq. ft. per piece:
0.331666666664953
Serene Ivory 4x12 Fluto Grained Texture Limestone* is available to buy in increments of 12
More Information
| SKU | 126-5000-0379-X |
|---|---|
| Area | 0.331666666664953 |
| Weight (lbs) | 2.330000 |
| Length | 305mm - 12.01in |
| Width | 100mm - 3.94in |
| Height (Thickness) | 18mm - 0.71in |
| Material | Limestone |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 12 |
| Square Feet per box | 3.979999999979436 |
| Pieces per pallet | 576 |
| Square Feet per pallet | 191.039999999012928 |

