Essentials Grey Graceful Cliffs Mosaic Honed*
CA$41.59/ea
CA$43.95/sq. ft.
CA$43.95/sq. ft.
SKU
JC-82015
Sq. ft. per piece:
0.94639
More Information
| SKU | JC-82015 |
|---|---|
| Area | 0.94639 |
| Weight (lbs) | 3.650000 |
| Length | 12.25in |
| Width | 11.125in |
| Height (Thickness) | 10mm - 0.39in |
| Mosaic Pattern | Brick |
| Material | Limestone, Marble |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 10 |
| Square Feet per box | 9.4639 |
| Pieces per pallet | 450 |
| Square Feet per pallet | 425.8755 |

