Essentials Basalt Gravel Lane Mosaic Mixed Stone*
CA$42.68/ea
CA$54.45/sq. ft.
CA$54.45/sq. ft.
SKU
JC-82007
Sq. ft. per piece:
0.78385
More Information
| SKU | JC-82007 |
|---|---|
| Area | 0.78385 |
| Weight (lbs) | 3.010000 |
| Length | 10.5in |
| Width | 10.75in |
| Height (Thickness) | 8mm - 0.31in |
| Mosaic Pattern | Strips |
| Material | Limestone, Sandstone, Travertine |
| Finish | Glossy or Polished, Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 10 |
| Square Feet per box | 7.8385 |
| Pieces per pallet | 360 |
| Square Feet per pallet | 282.186 |

