Nouveau 7 Sunlit Ivory Hardwood*
CA$195.42/ea
CA$9.85/sq. ft.
CA$9.85/sq. ft.
SKU
BI-BYKN7EOSI
Sq. ft. per piece:
19.84
Nouveau 7 Sunlit Ivory Hardwood* is available to buy in increments of 1
More Information
| SKU | BI-BYKN7EOSI |
|---|---|
| Area | 19.84 |
| Weight (lbs) | 48.130000 |
| Length | Random Lengths up to 76 in |
| Width | 7.5in |
| Height (Thickness) | 3/4 in |
| Material | European Oak |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Floor |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 1 |
| Square Feet per box | 19.84 |
| Pieces per pallet | 0 |
| Square Feet per pallet | 0 |

