Nouveau 8 Salted Biscotti Hardwood*
CA$217.78/ea
CA$10.45/sq. ft.
CA$10.45/sq. ft.
SKU
BI-EN22018SB
Sq. ft. per piece:
20.84
Nouveau 8 Salted Biscotti Hardwood* is available to buy in increments of 1
More Information
| SKU | BI-EN22018SB |
|---|---|
| Area | 20.84 |
| Weight (lbs) | 49.920000 |
| Length | Random Lengths up to 86 in |
| Width | 8.5 in |
| Height (Thickness) | 3/4 in |
| Material | European Oak |
| Finish | Wire-Brushed |
| Application | Floor |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 1 |
| Square Feet per box | 20.84 |
| Pieces per pallet | 55 |
| Square Feet per pallet | 1,146.2 |









