Pool Tan 10x17" Diamond Paver Matte Porcelain*
CA$88.74/ea
CA$155.96/sq. ft.
CA$155.96/sq. ft.
SKU
JC-990148
Sq. ft. per piece:
0.569
More Information
| SKU | JC-990148 |
|---|---|
| Area | 0.569 |
| Weight (lbs) | 5.250000 |
| Length | 16.875 in - 428.6 mm |
| Width | 9.75 in - 247.65 mm |
| Height (Thickness) | 0.787 in - 20 mm |
| Material | Porcelain |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Exterior |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 2.845 |
| Pieces per pallet | 200 |
| Square Feet per pallet | 113.8 |

