Pura Black 2" Hexagon Matte Porcelain
CA$7.77/ea
CA$9.45/sq. ft.
CA$9.45/sq. ft.
SKU
844-102
Sq. ft. per piece:
0.822001527883881
More Information
| SKU | 844-102 |
|---|---|
| Area | 0.822001527883881 |
| Weight (lbs) | 2.310000 |
| Length | 325 mm - 12.7953 in |
| Width | 282 mm - 11.1024 in |
| Height (Thickness) | 6 mm - 0.2362 in |
| Mosaic Pattern | Hexagon |
| Material | Porcelain |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Shower Pan, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 20 |
| Square Feet per box | 16.44003055767762 |
| Pieces per pallet | 1080 |
| Square Feet per pallet | 887.76165011459148 |

