Silver Ash 18x36" Honed Travertine*
CA$7.95/ea
CA$35.93/sq. ft.
CA$35.93/sq. ft.
SKU
123-5000-0393-X
Sq. ft. per piece:
0.2212389381
Silver Ash 18x36" Honed Travertine* is available to buy in increments of 2
More Information
| SKU | 123-5000-0393-X |
|---|---|
| Area | 0.2212389381 |
| Weight (lbs) | 29.470000 |
| Length | 914mm - 35.98in |
| Width | 457mm - 17.99in |
| Height (Thickness) | 12mm - 0.47in |
| Material | Travertine |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 2 |
| Square Feet per box | 0.4424778762 |
| Pieces per pallet | 72 |
| Square Feet per pallet | 15.9292035432 |

