Silver Ash 2" Hexagon Honed Travertine*
CA$36.31/ea
CA$35.95/sq. ft.
CA$35.95/sq. ft.
SKU
123-5001-0315-X
Sq. ft. per piece:
1.0101010101
More Information
| SKU | 123-5001-0315-X |
|---|---|
| Area | 1.0101010101 |
| Weight (lbs) | 5.270000 |
| Length | 305mm - 12.01in |
| Width | 302mm - 11.89in |
| Height (Thickness) | 10mm - 0.39in |
| Material | Travertine |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 5.0505050505 |
| Pieces per pallet | 300 |
| Square Feet per pallet | 303.03030303 |

