Tierra Halo 12x24" Curva Grained Texture LimeStn*
CA$97.53/ea
CA$48.95/sq. ft.
CA$48.95/sq. ft.
SKU
147-5000-0558-X
Sq. ft. per piece:
1.99250000006525
More Information
| SKU | 147-5000-0558-X |
|---|---|
| Area | 1.99250000006525 |
| Weight (lbs) | 16.400000 |
| Length | 600 mm - 23.62 in |
| Width | 297 mm - 11.69 in |
| Height (Thickness) | 30 mm - 1.18 in |
| Material | Limestone |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 2 |
| Square Feet per box | 3.9850000001305 |
| Pieces per pallet | 120 |
| Square Feet per pallet | 239.10000000783 |

