Tierra Halo 18x36" Honed Limestone*
CA$157.97/ea
CA$34.95/sq. ft.
CA$34.95/sq. ft.
SKU
147-5000-0555-X
Sq. ft. per piece:
4.51999999904176
More Information
| SKU | 147-5000-0555-X |
|---|---|
| Area | 4.51999999904176 |
| Weight (lbs) | 36.830000 |
| Length | 914 mm - 35.98 |
| Width | 457 mm - 17.99 in |
| Height (Thickness) | 15 mm - 0.59 in |
| Material | Limestone |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 2 |
| Square Feet per box | 9.03999999808352 |
| Pieces per pallet | 60 |
| Square Feet per pallet | 271.1999999425056 |

