Tierra Halo 3x12" Honed Limestone*
CA$7.91/ea
CA$31.96/sq. ft.
CA$31.96/sq. ft.
SKU
147-5000-0559-X
Sq. ft. per piece:
0.247500000000247
More Information
| SKU | 147-5000-0559-X |
|---|---|
| Area | 0.247500000000247 |
| Weight (lbs) | 3.200000 |
| Length | 305 mm - 12.01 in |
| Width | 75 mm - 2.95 in |
| Height (Thickness) | 15 mm - 0.59 in |
| Material | Limestone |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 20 |
| Square Feet per box | 4.95000000000494 |
| Pieces per pallet | 900 |
| Square Feet per pallet | 222.7500000002223 |

