Velutto Ash 3x12" Honed Marble*
CA$7.42/ea
CA$29.96/sq. ft.
CA$29.96/sq. ft.
SKU
148-5000-0669-X
Sq. ft. per piece:
0.247666666664537
Velutto Ash 3x12" Honed Marble* is available to buy in increments of 30
More Information
| SKU | 148-5000-0669-X |
|---|---|
| Area | 0.247666666664537 |
| Weight (lbs) | 1.610000 |
| Length | 305 mm - 12.01 in |
| Width | 75 mm - 2.95 in |
| Height (Thickness) | 12 mm - 0.47 in |
| Material | Marble |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | box |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 30 |
| Square Feet per box | 7.42999999993611 |
| Pieces per pallet | 1350 |
| Square Feet per pallet | 334.34999999712495 |

