Soho Halo Grey 4x16" Glossy Ceramic
CA$2.69/ea
CA$6.25/sq. ft.
CA$6.25/sq. ft.
SKU
835-4000-0168-X
Sq. ft. per piece:
0.4304
More Information
| SKU | 835-4000-0168-X |
|---|---|
| Area | 0.4304 |
| Weight (lbs) | 1.220000 |
| Length | 400 mm - 15.75 inches |
| Width | 100 mm - 3.94 inches |
| Height (Thickness) | 7.3 mm - 0.29 inches |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 25 |
| Square Feet per box | 10.76 |
| Pieces per pallet | 1750 |
| Square Feet per pallet | 753.2 |

