Soho Retro Black 2x12" Glossy Ceramic
CA$1.91/ea
CA$11.94/sq. ft.
CA$11.94/sq. ft.
SKU
835-4000-0210-X
Sq. ft. per piece:
0.16
More Information
| SKU | 835-4000-0210-X |
|---|---|
| Area | 0.16 |
| Weight (lbs) | 0.800000 |
| Length | 300 mm - 11.8 inches |
| Width | 50 mm - 1.97 inches |
| Height (Thickness) | 9 mm - 0.35 inches |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 44 |
| Square Feet per box | 7.04 |
| Pieces per pallet | 3168 |
| Square Feet per pallet | 506.88 |

