Simplicity Pure White 6x6" Matte Ceramic
CA$0.99/ea
CA$3.96/sq. ft.
CA$3.96/sq. ft.
SKU
846-112
Sq. ft. per piece:
0.25
More Information
| SKU | 846-112 |
|---|---|
| Area | 0.25 |
| Weight (lbs) | 0.470000 |
| Length | 150mm - 6in |
| Width | 150mm - 6in |
| Height (Thickness) | 7mm - 0.28in |
| Mosaic Pattern | Brick |
| Material | Ceramic |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 60 |
| Square Feet per box | 15 |
| Pieces per pallet | 5760 |
| Square Feet per pallet | 1,440 |

