Eternal Black Tie Arabescato 10x20" Polished*
CA$185.34/ea
CA$133.45/sq. ft.
CA$133.45/sq. ft.
SKU
JC-22119
Sq. ft. per piece:
1.3888
More Information
| SKU | JC-22119 |
|---|---|
| Area | 1.3888 |
| Weight (lbs) | 7.330000 |
| Length | 254 mm - 10 inches |
| Width | 508 mm - 20 inches |
| Height (Thickness) | 9.5 mm - 0.37 inches |
| Material | Marble |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 6 |
| Square Feet per box | 8.3328 |
| Pieces per pallet | 180 |
| Square Feet per pallet | 249.984 |

