Eternal Black Tie Tuxedo Mosaic Honed Marble*
CA$89.01/ea
CA$89.95/sq. ft.
CA$89.95/sq. ft.
SKU
JC-22118
Sq. ft. per piece:
0.98958
More Information
| SKU | JC-22118 |
|---|---|
| Area | 0.98958 |
| Weight (lbs) | 5.500000 |
| Length | 301.62 mm - 11.87 inches |
| Width | 304.8 mm - 12 inches |
| Height (Thickness) | 10 mm - 0.39 inches |
| Mosaic Pattern | Triangle |
| Material | Marble |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 4.9479 |
| Pieces per pallet | 360 |
| Square Feet per pallet | 356.2488 |

