Eternal Debutante Aristocrat Mosaic Glass*
CA$37.53/ea
CA$40.45/sq. ft.
CA$40.45/sq. ft.
SKU
JC-22159
Sq. ft. per piece:
0.9277
More Information
| SKU | JC-22159 |
|---|---|
| Area | 0.9277 |
| Weight (lbs) | 2.550000 |
| Length | 285.75 mm - 11.25 inches |
| Width | 301.62 mm - 11.87 inches |
| Height (Thickness) | 6 mm - 0.23 inches |
| Mosaic Pattern | Brick |
| Material | Glass |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Shower Pan, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 11 |
| Square Feet per box | 10.2047 |
| Pieces per pallet | 891 |
| Square Feet per pallet | 826.5807 |

