Eternal Debutante Blush 4x12" Glossy Ceramic*
CA$6.99/ea
CA$21.44/sq. ft.
CA$21.44/sq. ft.
SKU
JC-22157
Sq. ft. per piece:
0.326
More Information
| SKU | JC-22157 |
|---|---|
| Area | 0.326 |
| Weight (lbs) | 1.330000 |
| Length | 98.4 mm - 3.87 inches |
| Width | 301.62 mm - 11.87 inches |
| Height (Thickness) | 8 mm - 0.33 inches |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 33 |
| Square Feet per box | 10.758 |
| Pieces per pallet | 1500 |
| Square Feet per pallet | 489 |

