Eternal Debutante Couture 3x12" Glossy Ceramic*
CA$4.76/ea
CA$19.46/sq. ft.
CA$19.46/sq. ft.
SKU
JC-22154
Sq. ft. per piece:
0.2446
More Information
| SKU | JC-22154 |
|---|---|
| Area | 0.2446 |
| Weight (lbs) | 0.750000 |
| Length | 73.02 mm - 2.87 inches |
| Width | 298.45 mm - 11.75 inches |
| Height (Thickness) | 9 mm - 0.35 inches |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 44 |
| Square Feet per box | 10.7624 |
| Pieces per pallet | 3168 |
| Square Feet per pallet | 774.8928 |

