Eternal Debutante Curtsy Mosaic Marble*
CA$75.44/ea
CA$120.45/sq. ft.
CA$120.45/sq. ft.
SKU
JC-22141
Sq. ft. per piece:
0.6263
More Information
| SKU | JC-22141 |
|---|---|
| Area | 0.6263 |
| Weight (lbs) | 3.300000 |
| Length | 234.95 mm - 9.25 inches |
| Width | 247.65 mm - 9.75 inches |
| Height (Thickness) | 9.5 mm - 0.37 inches |
| Mosaic Pattern | Herringbone |
| Material | Marble |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 3.1315 |
| Pieces per pallet | 360 |
| Square Feet per pallet | 225.468 |

