Eternal Debutante Grace Mosaic Honed Marble*
CA$109.13/ea
CA$111.45/sq. ft.
CA$111.45/sq. ft.
SKU
JC-22112
Sq. ft. per piece:
0.97916
More Information
| SKU | JC-22112 |
|---|---|
| Area | 0.97916 |
| Weight (lbs) | 5.280000 |
| Length | 304.8 mm - 12 inches |
| Width | 298.45 mm - 11.75 inches |
| Height (Thickness) | 10mm - 0.39 inches |
| Mosaic Pattern | Strips |
| Material | Marble |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 4.8958 |
| Pieces per pallet | 360 |
| Square Feet per pallet | 352.4976 |

