Eternal Derby Fairway Mosaic Marble*
CA$79.28/ea
CA$113.45/sq. ft.
CA$113.45/sq. ft.
SKU
JC-22116
Sq. ft. per piece:
0.69878
More Information
| SKU | JC-22116 |
|---|---|
| Area | 0.69878 |
| Weight (lbs) | 5.500000 |
| Length | 292.1 mm - 11.5 inches |
| Width | 222.25 mm - 8.75 inches |
| Height (Thickness) | 10 mm - 0.39 inches |
| Mosaic Pattern | Triangle |
| Material | Marble |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 3.4939 |
| Pieces per pallet | 360 |
| Square Feet per pallet | 251.5608 |

