Eternal Derby Gait Mosaic Honed Marble*
CA$148.36/ea
CA$88.45/sq. ft.
CA$88.45/sq. ft.
SKU
JC-22115
Sq. ft. per piece:
1.6773
More Information
| SKU | JC-22115 |
|---|---|
| Area | 1.6773 |
| Weight (lbs) | 6.160000 |
| Length | 415.92 mm - 16.37 inches |
| Width | 374.6 mm - 14.75 inches |
| Height (Thickness) | 10 mm - 0.39 inches |
| Mosaic Pattern | Brick |
| Material | Marble |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 8.3865 |
| Pieces per pallet | 240 |
| Square Feet per pallet | 402.552 |

