Eternal Derby Medallion Mosaic Honed Marble*
CA$123.48/ea
CA$253.45/sq. ft.
CA$253.45/sq. ft.
SKU
JC-22114
Sq. ft. per piece:
0.4872
More Information
| SKU | JC-22114 |
|---|---|
| Area | 0.4872 |
| Weight (lbs) | 2.200000 |
| Length | 336.5 mm - 13.25 inches |
| Width | 196.85 mm - 7.75 inches |
| Height (Thickness) | 10 mm - 0.39 inches |
| Mosaic Pattern | Scallop |
| Material | Marble |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 2.436 |
| Pieces per pallet | 720 |
| Square Feet per pallet | 350.784 |

