Eternal Fete Clubhouse Mosaic Marble*
CA$74.84/ea
CA$105.95/sq. ft.
CA$105.95/sq. ft.
SKU
JC-22137
Sq. ft. per piece:
0.70638
More Information
| SKU | JC-22137 |
|---|---|
| Area | 0.70638 |
| Weight (lbs) | 4.750000 |
| Length | 295.27 mm 11.62 inches |
| Width | 222.25 mm - 8.75 inches |
| Height (Thickness) | 10 mm - 0.39 inches |
| Mosaic Pattern | Hexagon |
| Material | Marble |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Shower Pan, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 10 |
| Square Feet per box | 7.0638 |
| Pieces per pallet | 360 |
| Square Feet per pallet | 254.2968 |

