Eternal Fete Croquet Mosaic Marble*
CA$191.90/ea
CA$175.45/sq. ft.
CA$175.45/sq. ft.
SKU
JC-22142
Sq. ft. per piece:
1.09375
More Information
| SKU | JC-22142 |
|---|---|
| Area | 1.09375 |
| Weight (lbs) | 5.800000 |
| Length | 254 mm - 10 inches |
| Width | 400.05 mm - 15.75 inches |
| Height (Thickness) | 9.5 mm - 0.37 inches |
| Mosaic Pattern | Triangle |
| Material | Marble |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 5.46875 |
| Pieces per pallet | 270 |
| Square Feet per pallet | 295.3125 |

