Eternal Fete Frolic Mosaic Glossy Mother of Pearl*
CA$97.19/ea
CA$109.45/sq. ft.
CA$109.45/sq. ft.
SKU
JC-22133
Sq. ft. per piece:
0.888
More Information
| SKU | JC-22133 |
|---|---|
| Area | 0.888 |
| Weight (lbs) | 2.600000 |
| Length | 279.4 mm - 11 inches |
| Width | 295.2 mm - 11.62 inches |
| Height (Thickness) | 8 mm - 0.31 inches |
| Mosaic Pattern | Hexagon |
| Material | Mother Of Pearl |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Shower Pan, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 10 |
| Square Feet per box | 8.88 |
| Pieces per pallet | 540 |
| Square Feet per pallet | 479.52 |

