Eternal Garden Party Meadow Mosaic Glass*
CA$37.28/ea
CA$41.95/sq. ft.
CA$41.95/sq. ft.
SKU
JC-22158
Sq. ft. per piece:
0.8886
More Information
| SKU | JC-22158 |
|---|---|
| Area | 0.8886 |
| Weight (lbs) | 2.550000 |
| Length | 288.92 mm - 11.37 inches |
| Width | 285.75 mm - 11.25 inches |
| Height (Thickness) | 6 mm - 0.23 inches |
| Mosaic Pattern | Hexagon |
| Material | Glass |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Shower Pan, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 11 |
| Square Feet per box | 9.7746 |
| Pieces per pallet | 891 |
| Square Feet per pallet | 791.7426 |

