Eternal Masquerade Ball Plume Mosaic Honed Marble*
CA$111.58/ea
CA$120.95/sq. ft.
CA$120.95/sq. ft.
SKU
JC-22163
Sq. ft. per piece:
0.922526
More Information
| SKU | JC-22163 |
|---|---|
| Area | 0.922526 |
| Weight (lbs) | 5.280000 |
| Length | 346.07 mm - 13.62 inches |
| Width | 247.65 mm - 9.75 inches |
| Height (Thickness) | 10 mm - 0.39 inches |
| Mosaic Pattern | Picket |
| Material | Marble |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Shower Pan, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 10 |
| Square Feet per box | 9.22526 |
| Pieces per pallet | 360 |
| Square Feet per pallet | 332.10936 |

