Eternal Matinee Cinema Mosaic Honed Marble*
CA$205.52/ea
CA$153.45/sq. ft.
CA$153.45/sq. ft.
SKU
JC-22113
Sq. ft. per piece:
1.3393
More Information
| SKU | JC-22113 |
|---|---|
| Area | 1.3393 |
| Weight (lbs) | 6.160000 |
| Length | 355.6 mm - 14 inches |
| Width | 400.05 mm - 15.75 inches |
| Height (Thickness) | 10 mm - 0.39 inches |
| Mosaic Pattern | Specialty |
| Material | Marble |
| Finish | Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Fireplace, Floor, Shower, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | Yes |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 5 |
| Square Feet per box | 6.6965 |
| Pieces per pallet | 240 |
| Square Feet per pallet | 321.432 |

